Ticaretten, eğlenceye, Bilgiden Sesli ve görüntülü iletişime kadar her alanda maksimum düzeyde kullanılan internet

SEO hizmetleri

ile ziyaretçinin çok daha kaliteli bir hizmete ulaşmasını sağlıyor.

Bu noktada ilk etapta dilerseniz Seo nedir? Sorusu ile sizleri aydınlatmaya başlayalım. Açılımı “Search Engine Optimizasyon” olan ve İngilizce kelimelerin kısaltılmasından elde edilen SEO kavramı kısaca web alanında kopya yazılım ve içerik kullanılmasının önüne geçmeyi amaçlıyor.

e-mail

SEO Kriterlerini İlk Olarak Google Geliştirdi


İlk olarak dünyada gerçekleştirilen bağlantıların yaklaşık olarak %75 gibi önemli bir bölümünü elinde bulunduran Google tarafından başlatılan bu nezih çalışma yani SEO, Web sayfalarının kendisi üzerinden geçiş yapan ziyaretçiye kaliteli ve özgün içerik sunmasını teşvik etmek amacıyla ödüllendirme ve cezalandırma prensibine dayanıyor. İçeriklerini orijinal ve özgün şekilde yayınlayan siteleri ilk sayfalara doğru taşıyan Google bunun tersini yapan yani kopya içeriklerle doldurulan web sitelerini ise alt sayfalara doğru itiyor. Ceza kısmına sonradan Spam site kavramını da ekleyen Google bir bakıma bu siteleri zararlı site olarak görmeye başladı.


SEO hizmeti İle Google İlk Sayfalarda Olmak Müthiş Bir Avantaj


Bugün için ödül ve cezalarla sistemi disipline etmeye yönelik ve oldukça katı kurallarla yönetilen bir sisteme dönüşen Seo kriterleri 200 civarında algoritma ile sıkı bir şekilde milyonlarca web sitesini denetliyor. Günümüz şartlarında yazılımdan içeriğe kadar birçok konuda web sitelerini hızla dolaşarak denetim yapan yapay zekâ robot programlar gördükleri aksaklıklara göre bir sitenin kalite seviyesini belirliyor ve buna göre ziyaretçiyi yönlendiriyor. Dolayısıyla yazılım kodlamalarında;


Tema

Script uygulamaları

Gibi konularda yazılım orijinalliği arayan bu programlar daha sonra web sitelerinin içerik kısmını kontrol ediyor. Bu çerçevede ;


Resim

Grafik çalışmaları

Gibi bir takım yayın enstrümanlarında özgünlük ve orijinallikleri kontrol eden arama motoru robotları bu kurallara uygun hareket eden web sitelerini adım adım bir sayfaya doğru taşıyor. Dolayısıyla özellikle ticari düşüncelerle kurulmuş bir web sayfası aynı frekansta ürün veya hizmetleri bulunan diğer sayfaların makale, resim veya videolarının çalması olarak görülen kopya içeriğin her yönüyle siteye zarar verdiğini söyleyebiliriz. Eğer Google ilk sayfaları hedefliyorsanız profesyonel SEO hizmeti ile bu sayfalara ilerlemeniz durumunda aynı zamanda yüksek bir müşteri potansiyeline ulaşacağınızı da asla unutmamanız gerekiyor.