E-ticaret web sitesi projenize başlamadan önce


E-ticaret web sitesi projenize başlamadan önce

 

Bir e-ticaret web sitesi, her kişinin, kuruluşun ve şirketin çevrimiçi bir mağaza oluşturmaya başlamasına izin verir, bu harika bir maceradır, ancak risksiz değildir. Alışkanlıklarımızın değiştiği, internet satışlarının yaygın bir uygulama haline geldiği doğrudur, çevrimiçi mağazalar aracılığıyla web'de elde edilen karlar yakında gerçek (fiziksel) mağazalarda yapılanlara eşdeğer olacaktır, yani pazar çok hızlı bir şekilde gelişir ve ilerler.

 

Tekliflerin ve çevrimiçi mağazaların çoğalmasıyla rekabet de önemli ölçüde artmaktadır, lansmandan önce iyi incelenmiş bir strateji ve eylem planına sahip olmak önemlidir (pazar değerlendirmesi, iş modeli, özellikler, vb.)

Sağlam, esnek ve iyi giyimli bir teknik çözüm seçin

Yeni e-ticaret projenizin, mevcut ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan ve gelecekteki gelişmelerinize saygı duyan sağlam ve esnek teknik temeller üzerine inşa edilmesi önemlidir. Piyasada birçok çözüm var, her şeyden önce tavsiye alın, karar vermeden önce farklı platformları ve mevcut teknolojileri anlamaya çalışın. Profesyonellere eşlik edin ve tavsiyelerde bulunun ve sadece kendi deneyimlerine bağlı olan arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın tavsiyelerini dinlemeyin.

Sitenizin grafik şartı ve ergonomisi, projenizin başarısına aktif olarak katkıda bulunur. Bu adıma büyük önem verilmelidir. Aslında, projenizin öncelikle müşterilerinize yönelik olduğu ve sizi memnun etmemesi gerektiği anlaşılmalıdır: burada tekrar tavsiyeleri dinlemeyin ve arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın zevklerini takip etmeyin. Bu aşamada profesyonelleri aramak da çok önemlidir: ergonomi ve web tasarımı bir tat veya renk meselesinin çok ötesine geçer, bunlar oldukça karmaşık ve teknik mesleklerdir.

E-ticaretin başarısı garanti edilmez!

Bir e-ticaret çözümü oluşturmak, müşterinin, şirketin veya bireyin ürünlerini internet üzerinden satmasına izin verir. Bu çözüm, çok etkili olsa bile, yalnızca çevrimiçi bir ürün kataloğunun yönetimini sunar ve projenizin başarısını garanti etmek için tek başına yeterli değildir.

 

Bu çözümü iyi geliştirin, kârlı hale getirin, yatırımınızdan geri dönüş elde edin ve nihayetinde kâr elde edin, entegre ederek küresel bir pazarlama yaklaşımı stratejisinin akış yukarısındaki uygulamada çok fazla yansıma ve hazırlık gerektirir.

Somut olarak, müşterileri araştırmak, dönüştürmek ve elde tutmak, düzenli olarak eylemler gerçekleştirmek (postalar, promosyonlar, indirim kuponları, hediye çekleri gibi), siteniz ve ürünleriniz etrafında gerçek bir topluluk geliştirmek, kaliteli hizmet ve destek, e-ticaret sitesi ve müşterileriniz arasında güven oluşturmak, satışları optimize etmek ...