Bir web tasarım sitesi projesini tamamlama adımları


Bir web tasarım sitesi projesini tamamlama adımları

 

Bir web sitesi geliştirme projesinin uygulanması, titiz bir çalışma gerektirir, birkaç adımın yanı sıra çeşitli paydaşlar ve bunu gerçekleştirmek için çeşitli uzmanlık alanları gereklidir. Bu yazı, orta ölçekli bir uygulama dışı web sitesi oluşturulmasındaki temel adımları göstermekle ilgilidir.

İfadeler ve ihtiyaçların anlaşılması

Projeye katılımınız, başarısı için çok önemlidir. Gerçekten de, tüm işlevleri, gelişimi için gerekli aşamaları ve her aşama için onaylı bir takvimi içeren bir koşullar programı oluşturmak için ihtiyaçlarınız hakkında net ve kesin bir şekilde iletişim kurmak gerekir. Bu adım, projenizin döngüsünde en hassas olanlardan biridir, yanlış yapmanın takip eden tüm adımlar üzerinde olumsuz sonuçları olabilir ve hatta projenin tamamen başarısız olmasına neden olabilir.

Özellikler ve fonksiyonel teklif

Spesifikasyonlar, projenin anlaşılmasını, zorlukları, teknik seçimleri ve geliştirme araçlarını, uygulanacak tüm işlevleri, her aşama için bir program veya takvimi içeren bir eylem stratejisini veya doğal referans, test aşaması ve son olarak üretim gibi bir web pazarlama planı varsa. Ayrıca tüm paydaşların rollerinin tanımını ve sorumluluklarını da içerir. Spesifikasyonlar, geliştirme süresi boyunca web sitesini kurmaktan sorumlu kişilere rehberlik edecektir.

Web Projenin Başlatılması

Projenin başlatılması veya başlaması için bir servis sağlayıcısına bağlılığınız gerekir, bu adım bir sipariş formunun imzalanması ve genel olarak bir depozito ödenmesi ile sonuçlanır.

Geliştirme

Bu adım, alan adı, barındırma, veritabanı gibi gerekli öğelerin uygulanmasıyla başlar. Daha sonra, HTML ve PHP sayfalarının, CSS veya stil sayfalarının yapısının geliştirilmesi, çeşitli işlevlerin programlanması ve uygulanması, ayrıca uygulamanın geliştirilmesi veya yönetim.

Mimari, ergonomi ve erişilebilirlik

Ergonomik bir çalışma veya denetim, web sitesinin kullanılabilirliğini vurgular: sitenin farklı modüllerinin tüm konumlarını ve erişilebilirlik için gerekli araçları (yazdırma düğmesi, metin boyutu vb.) Tanımlamak için kullanılır. 

Maket ve grafik teklifi

Geliştirme aşamasına paralel olarak, müşteri tarafından fonksiyonel bir grafik modeli önerilecek ve doğrulanacaktır, bu model tüm modülleri ve yerlerini (ana menü, arama motoru, bülten vb.), Renklerin tanımını ve çeşitli etiketlerin düzeninin yanı sıra sitenin amiral gemisi sayfalarının bir varyasyonu.

İçerik

Editör içeriği arama motorları ile web sitesinin başarılı SEO için çok önemlidir. Bu adım çok titizlik ve zaman gerektirir, müşterinin veya proje ajansının sorumluluğu olabilir. Müşteri editoryal içeriği sunmaya karar verirse, ajans ona eşlik edecek ve yazılı olarak benimsenecek tarzda ve eklenecek anahtar kelime ve ifadelerin seçiminde, farklı sayfaların, bölümlerin, öğelerin başlıklarında menü vb.

Bütünleşme

Bu aşama, içerik, tüm resimler ve tüm menü öğeleri, dahili bağlantılar, adresler ve formlar vb.Gibi çeşitli öğelerin web sitesine entegre edilmesinden oluşur. Bu aşamada, alan şekillenmeye ve nihai görünümüne ulaşmaya başlar.

Onaylama

Spesifikasyonlar iyi tasarlanmışsa, doğrulama aşaması sorunsuz bir şekilde yapılmalıdır. Gerçekten de, bu adım spesifikasyonlarda belirtilenlerin doğrulanmasından ibarettir.

Tarif ve testler

Bir web projesindeki final öncesi aşama çok önemlidir, projenin kararlılığını doğru bir şekilde doğrulamak için yapılacak bir dizi testten oluşur. Bu adımı doğrulamadan önce tüm sayfalarda ve işlevlerde hata ayıklama gereklidir, gerekirse düzeltmeler yapılacaktır. Her bir düzeltmeden sonra prosedürü tekrarlamak önemlidir.

Üretime Geçme

Tüm adımlar doğrulandıktan sonra, müşteri projelerini çevrimiçi hale getirmek için yeşil ışık yakacaktır, genel olarak bu adıma bir e-posta kampanyası vb. Bir web pazarlama planı eşlik edecektir.

Eğitim, dokümantasyon

Müşteri, web sitesindeki tüm içeriğin yönetimini, yönetimini ve geliştirilmesini sağlamak için uzaktan veya bir şirket veya ajansta eğitilecektir. Geliştirme aracına ve seçilen platforma bağlı olarak, sitenin yönetimi ve çeşitli işlevler için dokümantasyon sağlanabilir.

Bakım ve destek sözleşmesi

Seçime ve müşteri ile kararlaştırılan sözleşmeye bağlı olarak, web sitesinin bakımını ve güncellemelerini sağlamak için çeşitli seçenekler uygulanabilir.